Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Skolininkas pardavė nuosavybę naujam savininkui be išrašo apie pilną atsiskaitymą bendrijai, notarai pirkimo pardavimo sutartį patvirtino, sutartyje nėra įrašyta, kad turtas parduodamas su skola. Ar tokiu atveju skola lieka kaboti senąjam savininkui?

Neredaguotas klausimas:
Skolininkas pardavė nuosavybę naujam savininkui be išrašo apie pilną atsiskaitymą bendrijai, notarai pirkimo pardavimo sutartį patvirtino, sutartyje nėra įrašyta, kad turtas parduodamas su skola. Ar tokiu atvėju skola lieka kaboti senąjam savininkui?
Klausimą uždavė: Pirmininkas, 2022-11-23
Paskutinė redakcija: 2022-11-29
Reitingas:
(balsavo 0)

Notarai netvirtina pardavimo sandorių negavę bendrijos pirmininko pažymos apie savininko atsiskaitymą pagal jo prievoles. Vertėtų pasitikslinti jūsų pateiktą informaciją, ar tikrai ji tiksli?

Taip, galima parduoti butą su skola, perduodant tą skolą naujajam savininkui, galbūt jūsų atveju taip ir yra?

Pažymoje apie atsiskaitymą pagal prievoles bendrijos pirmininkas tą skolą ir nurodo (pažymą patvirtina savo parašu), notaras remiasi ta pažyma, duodamas nurodymą buhalteriui priskaityti skolą naujam savininkui, bendrijos pirmininkas irgi remiasi ta pačia pažyma. Be to, bendrijos pirmininkas mato, ar butą pardavęs asmuo padengė, ar nepadengė skolos, jis turi aiškintis situaciją ir turi rūpintis, kad skola būtų išieškota.

Jeigu kyla nesusipratimų ir ginčų, kartais tenka kreiptis ir į teismą. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas