Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Bendrijos pirmininkas atlieka ir kasininko pareigas,tačiau nepasirašė kasos knygoje išimdamas pinigus iš kasos. Moka už elektrą, šiukšles ir įneša pinigus į banką. Pagal įstatymus jis atlieka ir kasininko funkciją.ar darbo sutartyje turi būti įrašyta, kad jis pirmininkas-kasininkas?

Neredaguotas klausimas:
Bendrijos pirmininkas atlieka ir kasininko pareigas,tačiau nepasirašė kasos knygoje išimamas pinigus iš kasos .moka už elektrą,šiukšles ir įneša pinigus į banką.Pagal įstatymus jis atlieka ir kasininko funkciją.Dssutartyje turi būti įrašytas m Pirmininkas-kasininkas
Klausimą uždavė: Virgadrug60@gmail.com , 2022-12-06
Paskutinė redakcija: 2022-12-06
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininko darbo sutartyje nerašytume, kad jis yra kasininkas, bendrijos pirmininkas ir taip yra vadovas ir gali naudoti bendrijos lėšas (žinoma, tik bendrijos poreikiams pagal bendrijoje nustatytas tvarką ir priimtus sprendimus). Jeigu manote, kad reikia, bendrijos narių susirinkimas gali priimti sprendimą leisti bendrijos pirmininkui (įpareigoti jį) vykdyti vienas ar kitas pareigas, tai bus bendrijos aukščiausio organo sprendimas. 

Kita vertus, primygtinai siūlytume atsisakyti bendrijoje grynųjų pinigų iš viso. Savininkai mokestinius įnašus bendrijai galėtų pervestį į bendrijos banko sąskaitą (net grynaisiais savininkai gali sumokėti bendrijai, pavyzdžiui, "Maximos" kasose, kai bendrija pasirašo bendradarbiavimo dėl tokio tarpininkavimo sutartį). Be to, bendrija gali gauti banko kortelę, kuria lengva atsiskaityti parduotuvėse ir kitur.

PASTABA. Visi finansiniai veiksmai turi būti pagrįsti buhalteriniais dokumentais, veikla turi būti vykdoma legaliai ir teisėtai.
 

Komentarai (1) 1-1
  1. vida

    2022-12-09, 08:32:37
    Ar mokant kasos pajamų kvitu[griežtos atskaitomybės] už garažą,būtinai reikia rašyti vardą pavardą,ar užtenka tik parašo.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas