Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kaip bendrijos pirmininkui atsistatydinti iš pareigų

Bendrijos pirmininkas atsistatydino. Paskirtas l.e.pareigas bendrijos pirmininkas iš valdybos narių. Bankas nesuteikia prisijungimą prie bendrijos sąskaitos. Ar tai teisinga? Kaip atsiskaityti su tiekėjais?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena Bendrijos pirmininkas atsistatydino. Paskirtas l.e.pareigas bendrijos pirmininkas iš valdybos narių. Bankas nesuteikia prisijungimą prie bendrijos sąskaitos. Ar tai teisinga?Kaip atsiskaityti su tiekėjais?
Klausimą uždavė: Irena, 2022-12-30
Paskutinė redakcija: 2022-12-30
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos vadovas registruojamas VĮ Registrų centre, tik šiais oficialiais duomenimis ir turi vadovautis santykiuose su bendrija kiti ūkio subjektai. Šią informaciją (kas yra vadovas) parodo VĮ Registrų centro išduodamas Elektroninis sertifikuotas išrašas (ESI). Kol asmuo nėra išregistruotas iš vadovo pozicijos, tol jam tenka tam tikros civilinės pareigos.

Pirmininkas negali atsistatydinti anksčiau nei po 20 dienų, atsistatydindamas jis turėjo įvykdyti pareigą - sušaukti susirinkimą naujam pirmininkui išrinkti.

Siūlymas - nedelsiant sušaukti bendrijos narių susirinkimą (svarbu laikytis Bendrijų įstatymo 11 str. ir bendrijos įstatuose numatytų procedūrų) ir išrinkti naują bendrijos pirmininką, registruojant naująjį buvęs pirmininkas bus išregistruotas. 
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas