Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Bendrijos pirmininkas savo nutrauke Darbo sutartį, naujo pirmininko issirinkti bendru sutarimu nepavyksta ir likviduoti bendrijos taip pat nepavyksta. Ar nutraukęs darbo sutartį pirmininkas turi teise vykdyti darbus, užsakinėti paslaugas bendrijos vardu? Buhalterė turi teisę vykdyti apmokėjimus be protokolo?

Neredaguotas klausimas:
Bendrijos pirmininkas savo nutrauke Darbo sutartį, naujo pirmininko issirinkti bendru sutarimu nepavyksta ir likviduoti bendrijos taip pat. nepavyksta. Ar nutraukęs darbo sutartį pirmininkas turi teise vykdyti darbus, užsakinėti paslaugas bendrijos vardu? Buhaltere turi teisę vykdyti apmokėjimus be protokolo?
Klausimą uždavė: Jurate, 2023-04-18
Paskutinė redakcija: 2023-04-18
Reitingas:
(balsavo 0)

Pirmininkas turi ne tik su darbo santykias sujusių pareigų, bet ir civilinių pareigų (jis yra renkamas ir registruojams registruose vadovu). Pagal Bendrijų įstatymą pirmininkas turi būti įdarbintas. Iki bendrijos pirmininko kadencijos pabaigos turi būti išrinktas kitas kitas bendrijos pirmininkas (arba tas pats asmuo kitai kadencijai), gali būti lpaskiriamas laikinai einantis pirmininko pareigas asmuo. Buhalteris mokestnius įnašus priskaito pagalpatvirtintą metinį biudžetą....

Panašu, kad jūsų bendrijoje netvarka, tačiau negalime paprastai atsakyti į jūsų klausimus neįsigilinę į konkrečią situaciją. Nebūna taip, kad nebūtų galima atstatyti bendrijos veiklos ir nebūna taip, kad negalima bendrijos likviduoti.

Paskaitykite Bendrijų įstatymą (atnaujintas nuo 2023 03 01) arba pasikonsultuokite su specialistais konsultantais, kuriems pateiksite daugiau detalių. Arba parašykite skundą savo savivaldybei - specialistai atliks patikrinimą ir imsis atsitinkamų veiksmų.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas