Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Bendrijos pirmininko kadencija baigesi 2023.06.14. Per bendrijos visuotinį susirinkimą naujas pirmininkas išrinktas nebuvo, kadangi susirinkimas buvo neteisėtas. Tai ar senas pirmininkas dar skaitosi bendrijos pirmininku, ar jis gali šaukti bendrijos valdybos narių posėdžius, priimti atitinkamus sprendimus?

Neredaguotas klausimas:
Bendrijos pirmininko kadencija baigesi 2023.06.14.Per bendrijos visuotini susirinkima naujas pirmininkas isrinktas nebuvo,kadangi susirinkimas buvo neteisetas.Fai ar senas pirmininkas dar skaitosi bendrijos pirmininku,ar jis gali saukti bendrijos valdybos nariu posedzius,priimti atatinkamus sprendimus?
Klausimą uždavė: Bronius, 2023-06-29
Paskutinė redakcija: 2023-06-29
Reitingas:
(balsavo 0)

Pasibaigus kadencijai, jeigu nebuvo laiku įvykdyta pareiga išrinkti kitą bendrijos pirmininką, reikėtų tą pareigą įvykdyti, nors ir pavėluotai, bet nedelsiant, kuo skubiau. Dabar turėtų būti vienas sprendimas - tam, kad būtų išrinktas pirmininkas, sušaukti bendrijos narių susirinkimą arba bendrijos narių balsavimą raštu, tinkamai įgyvendinant visas procedūras. Tą ir padarykite. Dabar. 

Bendrijos pirmininkas, kurio kadencija pasibaigusi, negali atstovauti bendrijos, pasirašyti jos vardu sutartis ir pan. Teisės aktai nereglamentuoja veiklos, kuri galimai vykdoma pažeidžiant teisės aktus, todėl detaliau jums patarti negalime. Patarimas vienas - rinkite pirmininką.

Pagal Bendrijų įstatymą, "Jeigu bendrijos pirmininkas neišrenkamas per 6 mėnesius nuo bendrijos pirmininko kadencijos pabaigos arba nuo bendrijos pirmininko atsistatydinimo iš pareigų dienos ir nėra pradėta bendrijos likvidavimo procedūra, bet kuris bendrijos narys (įgaliotinis) turi teisę kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją dėl bendrijos likvidavimo ir bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektų administratoriaus skyrimo." 
Bendrijos likvidavimą inicijuoti gali iri savivaldybė, nustačiusi, kad nėra išrinkro pirmininko.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas