Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Daugiabučio namo laiptinės remontui išnaudojus kaupiamąsias lėšas ir jų pritrūkus remontui pabaigti, ar reikia gauti butų savininkų sutikimus mokėti likusią sumą ir koks dokumentas tai apibrėžia?

Neredaguotas klausimas:
Daugiabučio namo laiptinės remontui išnaudojus kaupiamąsias lėšas ir jų pritrūkus remontui pabaigti, ar reikia gauti butų savininkų sutikimus mokėti likusią sumą ir koks dokumentas tai apibrėžia?
Klausimą uždavė: Aušrinė, 2023-05-16
Paskutinė redakcija: 2023-05-16
Reitingas:
(balsavo 0)

Daugiabučio namo savininkų bendrijoje būna patvirtintas metinis biudžetas, kaupiamo lėšų atsargai (nenumatytiems privalomiesiems darbams) tarifas ir kaupimo pagal ilgalaikį planą (numatytiems privalomiesiems adarbams) tarifas, kai toks planas yra patvirtintas. Būna, kad bendrijos nariai įgalioja pirmininką arba valdybą spręsti, kaip pagal paskirtį (privalomiesiems darbams) naudoti kaupiamąsias lėšas, būna, kad įgalioja naudoti tik tam tikrą sumą, o dėl didesnių išlaidų nurodo gauti bendrijos narių pritarimą.

Jeigu jūs remiatės specialistų apžiūromis ir rekomendacijomis ir vykdote remonto darbus pagal privalomuosius pastato priežiūros reikalavimus, ir tam naudojate sukauptas rezervines lėšas, trūkstamą dalį galite priskaityti ir surinkti, komunikuodami su savininkais, argumentuodami. Žinoma, turite atsižvelgti į bendrijoje priimtus sprendimus šiuo klausimu.

Jeigu vykdote remonto darbus ne pagal privalomuosius reiklalavimus, o dėl noro pagerinti bendrojo naudojimo objekto išvaizdą ar pan., jūs turėjote gauti tam daugumos savininkų sustikimą ir turėjote tam sutrinkti lėšas atskirai, o lėšų trūkstant, iš naujo derinti su savininkais (žr. Civilinio kodekso 4.85 str.).

Žiūrėkite savo bendrijos įstatus, žiūrėkite ir šį dokumentą apie kaupiamųjų lėšų tarifo nustatymą:  BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ LĖŠŲ, SKIRIAMŲ NAMUI (STATINIUI) ATNAUJINTI PAGAL PRIVALOMUOSIUS STATINIŲ NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS REIKALAVIMUS, KAUPIMO, JŲ DYDŽIO APSKAIČIAVIMO IR SUKAUPTŲ LĖŠŲ APSAUGOS TVARKOS APRAŠĄ.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas