Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

DNSB pirmininko kadencija pasibaigusi prieš desimt metų, rinkimai nevyksta dėl pirmininko nenoro. Ar gali jis eiti toliau pareigas? Ar teisėtai mokame jam atlyginimč?

Neredaguotas klausimas:
Dnsb pirmininko kadencija pasibaigusi pries desimt metu,rinkimai nevykst del pirmininko nenoro.Kadensija jau pssibaigusi.Ar gali jis eiti toliau pareigas.?Ar teisetai mokame jam atlyginima?
Klausimą uždavė: Aurelijus, 2022-12-06
Paskutinė redakcija: 2022-12-07
Reitingas:
(balsavo 0)

Kadencijai pasibaugus asmuo jau nėra bendrijos vadovas de jure, jis nebegali, pavyzdžiui, pasirašyti bendrijos vardu sutartčių. Jeigu jis de facto dar vykdo tam tikras pareigas, jis galbūt galėtų įrodyti, kad atlyginimą gauna pagrįstai. Būtinai reikia situaciją keisti. Jeigu bendrijos pirmininkas neinicijuoja naujo pirmininko rinkimo, iniciatyvos gali imtis valdyba, revizorius, bendrijos nariai ar net savininkai (laikantis Bendrijų įstatymo ir kitų teisės aktų). O paprasčiau - parašyti skundą savivaldybei, kuri turėtų atlikti patikrinimą ir įpareigotų organizuoti naujo bendrijos pirmininko rinkimus.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas