Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Esu bendrijos narys, bendrijos pirmininkei, elektroniniu laišku ir elektroniniu paštu, kurį ji deklaruoja kaip bendrijos pirmininkės ir juo susirašinėjame, 2023-11-13 išsiunčiau prašymą, kad ji man atsiųstų bendrijos narių saraįą. Jau praėjo beveik du mėnesiai, atsakymo nesulaukiu. Klausimas: kaip man sužinoti bendrijos narių sarašą ir ar pirmininkė elgiasi teisiškai į jį neatsakydama?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, Esu bendrijos narys, bendrijos pirmininkei, elektroniniu laišku ir elektroniniu paštu, kurį ji deklaruoja kaip bendrijos pirmininkė ir juo susirašinėjame, 2023-11-13 išsiunčiau prašymą, kad ji man atsiųstų bendrijos narių saraįą. Jau praėjo beveik du mėnesiai, atsakymo nesulaukiu. Klausimas: kaip man sužinoti bendrijos narių sarašą ir ar pirmininkė elgiasi teisiškai į jį neatsakydama? Ačiū.
Klausimą uždavė: Dalius, 2024-01-07
Paskutinė redakcija: 2024-01-07
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininką tvarkyti bendrijos narių sąrašą įpareigoja Bendrijų įstatymas. Siunčiant reikalavimą pateikti jums bendrijos narių sąrašą reikėtų aiškiai nurodyti, kad sąrašo jums reikia tikslu - organizuoti bendrijos narių susirinkimą ar pan. (turi būti teisėtas tikslas), kad nenenaudosite duomenų jokiu kitu tikslu ir neatskleisite tretiesioems asmenims. Dokumentą geriau įteikti pasirašytą ranka (užfiksuoti įteikimą su liudytojais arba reg. paštu išsiųsti ir gauti pašto išrašą, kam buvo siųsta) arba, jeigu siunčiate e. paštu, geriausia pridėti kvalifikuotu e. parašu pasirašytą.

Jeigu bendrijos pirmininkas ignoruoja reikalavimą, reikėtų jo veiksmus skųsti savivaldybei.

Bendrijos narių susirinkimui organizuoti reikia gauti bendrijos narių sąrašą rašytinį, su data, pasirašytą pirmininko parašu (ranka arba kvalifikuotu e. parašu).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas