Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Į ką kreiptis, jeigu bendrijos pirmininkas elgiasi ne pagal bendrijos įstatus?

Neredaguotas klausimas:
Kut kreiptis jei bendrijos pirmininkė elgiasi ne pagal bendrijos įstatus
Klausimą uždavė: Evaldas, 2021-02-09
Paskutinė redakcija: 2021-07-20
Reitingas:
(balsavo 1)

Jeigu manote, kad bendrijos pirmininkas bendrijos veiklą organizuoja pažeisdamas jūsų bendrijos įstatus, siūlytume pirmiausiai raštu pateikti jam prašymą paaiškinti, kodėl vykdomi tam tikri veiksmai, galimai pažeidžiantys įstatų nuostatas. Taip pat galite į tai atkreipti bendrijos valdybos narių dėmesį, jeigu manote, kad reikia - ir bendrijos revizoriaus. 

Jeigu per protingą laiką (per dvi savaites nuo prašymo įteikimo) negaunate jokio paaiškinimo arba jeigu paaiškinimas jūsų netenkina, galite parašyti skundą jūsų miesto savivaldybei (būsto administravimo padaliniui), nurodydami, ką, jūsų manymu, bendrijos pirmininkas pažeidžia, prašydami atlikti tyrimą ir imtis veiksmų, kad pažeidimas būtų ištaisytas ir nesikartotų. Savivaldybės specialistai, ištyrę skundą, gali įspėti bendrijos pirmininką, gali pareikalauti ištaisyti nustatytus trūkumus, gali skirti piniginę baudą.

Jeigu tarp jūsų ir bendrijos pirmininko kiltų ginčas, dar galėtumėte kreiptis į ginčus nagrinėjantį asmenį arba ginčų nagrinėjimo komisiją, jeigu jūsų bendrijoje tokie yra renkami.

Jeigu jokiomis ktomis priemonėmis ginčo išspręsti nepavyksta arba jeigu norėtumėte sustabdyti kokius nors galimai neteisėtus veiksmus, apginti savo teisėtus interesus arba norėtumėte pareikalauti žalos kompensavimo, reikėtų kreiptis į teismą.

Komentarai (1) 1-1
  1. Klaipėdiečiai

    2023-03-21, 11:38:27
    Laba diena, sakykite prašau, ar gali bendrijos pirmininkas save išsirinkti ginčų nagrinėjimo komisijos pirmininku, o jos nariai-bendrijos valdybos nariai?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas