Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Jau kelis kartus kreipėmės į bendrijos pirmininką prašydami pateikti bendrijos narių sąrašą, tačiau pirmininkas atsisako pateikti aiškindamas, kad kai kurie bendrijos nariai nesutinka kad būtų viešinami ir jis negali pažeisti asmens duomenų apsaugos įstatymo. Tai kokiu būdu galime sužinoti kas esame bendrijos nariai? Kai klausiame, kad nors pasakytų bendrijos narių skaičių, tai kiekvienu kartą atsako skirtinga narių skaičių.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena. Jau kelis kartus kreipėmės į bendrijos pirmininką prašydami pateikti bendrijos narių sąrašą, tačiau pirmininkas atsisako pateikti aiškindamas, kad kai kurie bendrijos nariai nesutinka kad būtų viešinami ir jis negali pažeisti asmens duomenų apsaugos įstatymą. Tai kokiu būdu galime sužinoti kas esame bendrijos nariai? Kai klausiame, kad nors pasakytų bendrijos narių skaičių, tai kiekvienu kartą atsako skirtinga narių skaičių. Dėkojame jums už atsakymą ir geros jums dienos.
Klausimą uždavė: Augis, 2022-04-11
Paskutinė redakcija: 2022-04-11
Reitingas:
(balsavo 0)

Pagal Bendrijų įstatymo 14 str. 6 dalies nuostatas bendrijos pirmininkas atsako už: <...>

6) informacijos pateikimą butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkams jų prašymu;

7) bendrijos narių sąrašo (šio įstatymo 13 straipsnyje nustatyta tvarka išrinktų bendrijos narių įgaliotinių sąrašo) sudarymą ir tvarkymą. Šiame sąraše (šiuose sąrašuose) turi būti nurodyti bendrijos narių ar jų atstovų (įgaliotinių) kontaktiniai duomenys (vardas, pavardė, adresas korespondencijai ir (arba) elektroninio pašto adresas, telefono numeris). Bendrijos narių ar jų atstovų sąrašo (įgaliotinių sąrašo) duomenys tikslinami ne rečiau kaip kartą per metus <...>".

Bendrijų įstatymo 21 straipsnio 4 dalies 8 punktas suteikia butų ir patalpų savininkams teisę susipažinti su bendrijos narių sąrašu (įgaliotinių sąrašu) ir gauti bendrijos organų narių kontaktinius duomenis (yra teisėtas pagrindas!), todėl bendrijos narių sąrašo teikimas susipažinimui nepažeistų BDAR numatytų reikalavimų asmens duomenų tvarkymui.

Bendrijų įstatymas aiškiai numato teisę susipažinti su bendrijos narių sąrašu (įgaliotinių sąrašu) visiems butų ir kitų patalpų savininkams, nepriklausomai nuo to, ar butų ir patalpų savininkas yra bendrijos narys.

Bendrijos pirmininko veiką (nevykdo teisė aktais jam priskitų pareigų) galima apskųsti savivaldybei arba Valstybinei duomenų inspekcijai.

PASTABA. Jeigu bendrijos narių sąrašo jums reikėtų benrijos narių susirinkimui organizuoti, patartina prašyti, kad bendrijos pirmininkas sąrašą patvirtintų savo parašu, nurodydamas tvirtinimo datą.

 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas