Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Turime bedrijos narį, kuris visada nepatenkintas bendrijoje vykstančiais darbais. Pirmininkui rašomi užgauliojantys laiškai, skambinama. Kaltinama vagystėmis ir apgaudinėjimu neturint įrodymų, vadovaujantis stereotipais ir išsigalvojimu. Prašoma kelių metų atgal ataskaitų, protokolų kopijų (jos jau buvo duotos). Į laiškus gautus paštu pirmininkas atrašo, bet gauna vėl naujus paklausimus apie tą patį (paklausus kodėl, atsakymas, kad netenkino atsakymas todėl klausiama pakartotinai). Pasikeitus bendrijos pirmininkui problema ta pati. Klausimas yra toks - ką turi ir gali daryti bendrijos pirmininkas nepagrįstai kaltinamas?

Neredaguotas klausimas:
Turime bedrijos narį, kuris visada nepatenkintas bendrijoje vykstančiais darbais. Pirmininkui rašomi užgauliojantys laiškai, skambinama. Kaltinama vagystėmis ir apgaudinėjimu neturint įrodymų, vadovaujantis stereotipais ir išsigalvojimu. Prašoma kelių metų atgal ataskaitų, protokolų kopijų (jos jau buvo duotos). Į laiškus gautus paštu pirmininkas atrašo, bet gauna vėl naujus paklausimus apie tą patį. (paklausus kodėl, atsakymas, kad netenkino atsakymas todėl klausiama pakartotinai).Pasikeitus pirmininkui problema ta pati. Klausimas yra toks- Ką turi ir gali daryti bendrijos pirmininkas nepagrįstai kaltinamas?
Klausimą uždavė: Dovilė, 2022-03-22
Paskutinė redakcija: 2022-03-22
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas bet kuriuo atveju turi pateikti atsakymus į raštu pateiktus klausimus. Jeigu klausimas kartojasi, galima nurodyti, kad į jį buvo atsakyta. Jeigu asmuo skubiai nori kažkokios informacijos, jis turėtų aiškiai nurodyti teisėtą tikslą, kam jam tos informacijos reikia, kur ją naudos (duomenų apsauga). Galima pasikalbėti su asmeniu bandant pasiaiškinti perdėto priekabumo priežastis. Galima pasiūlyti jam įsitraukti į valdybos darbą ar tapti revizoriumi. Reikėtų paaiškinti, kad bendrija yra išrinkusi revizorių (revizinę komisiją), kuri vykdo reviziją, ir kad savo ataskaitą ir finansines veiklos ataskaitas bendrijos pirmininkas pateikia per tris mėnesius metams pasibaigus, kad bendrijos narių visuotiniame susirinkime tvirtinamos metinės ataskaitos. Jeigu ataskaitos jau yra patvirtintos, problemų nebereikėtų kelti... Jeigu bendrijos pirmininkas jaučiasi kaip nors šmeižiamas, šantažuojamas ar patiria žalą, galima kreiptis pagalbos į policiją ar į teismą.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas