Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Jei bendrijos pirmininkas atsistatydino, o valdyboje yra likęs tik 1 kitas žmogus, kaip bendrijos nariai gali sušaukti susirinkimą?

Neredaguotas klausimas:
Jei bendrijos pirmininkas atsistatydino, o valdyboje yra likęs tik 1 kitas žmogus, kaip bendrijos nariai gali sušaukti susirinkimą?
Klausimą uždavė: Ernesta, 2023-03-06
Paskutinė redakcija: 2023-03-07
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas atsistatydinti turėjo bendrijos susirinkime, į kurio darbotvarkę turėjo įtraukti ir naujo bendrijos pirmininko rinkimo klausimą. Arba atsistatydinti galėjo valdybos posėdyje, į kurio darbotvarkę irgi turėjo įtraukti klausimą dėl bendrijos narių susirinkimo organizavimo.

Jeigu bendrijos pirmininkas dar nėra išregistruotas iš VĮ Registrų centro kaip vadovas (JAR Elektroninis sertifikuotas išrašas tai parodo), tai jis vis dar gali (ir turi) atlikti savo pareigą - sušaukti bendrijos narių susirinkimą.

Arba gali tekti vadovautis Bendrijų įstatymo 11 straipsnio tam tikromis nuostatomis:

1. Visuotinius susirinkimus šaukia bendrijos pirmininkas arba bendrijos valdyba bendrijos įstatuose nustatyta tvarka. Visuotinis susirinkimas turi būti sušauktas ir tais atvejais, kai to reikalauja revizijos komisija (revizorius) arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių (jeigu bendrija jungia kelis daugiabučius namus, – daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių kiekviename pastate arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių bent viename pastate, jeigu visuotinis susirinkimas šaukiamas pasibaigus valdymo organų kadencijai). Jeigu bendrijos valdymo organas per mėnesį nuo reikalavimo sušaukti visuotinį susirinkimą pateikimo dienos susirinkimo nesušaukia, jį gali sušaukti revizijos komisija (revizorius) arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių (jeigu bendrija jungia kelis daugiabučius namus, – daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių kiekviename pastate arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių bent viename pastate, jeigu visuotinis susirinkimas šaukiamas pasibaigus valdymo organų kadencijai). 

PASTABA. Bendrijos narių sąrašą susirinkimo dienos data (pagal jį nustatomi balso teisę turintys asmenys ir kvorumas) turėtų patvirtinti registruotasis bendrijos vadovas. Kai bendrijos pirmininkas nevykdo savo pareigos pateikti aktualų bendrijos narių sąrašą, deja, tai gali virsti nemenka problema.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas