Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Jei viename bute yra du savininkai, tai vienas iš jų yra bendrijos narys ir jis yra įtrauktas į bendrijos narių sąrašą. Tai kokios teisės yra antro savininko. Tai jis tada yra ne bendrijos narys ir jis susirinkime dalyvautų kaip ne bendrijos narys ir jį reikėtų įtraukti į ne bendrijos narių sąrašą be teisės balsuoti?

Neredaguotas klausimas:
Jei viename bute yra du savininkai tai vienas iš jų yra bendrijos narys ir jis yra įtrauktas į bendrijos narių sąrašą. Tai kokios teisės yra antro savininko. Tai jis tada yra ne bendrijos narys ir jis susirinkime dalyvautų kaip ne bendrijos narys ir ji reikėtų įtraukti į ne bendrijos narių sąrašą be teisės balsuoti.
Klausimą uždavė: Eugenijus, 2023-01-08
Paskutinė redakcija: 2023-01-09
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos narių susirinkime (balsuojant raštu) balso teisę turi tik bendrijos nariai (tie, kurie yra įrašyti į bendrijos narių sąrašą, kuris turi būti pridėtas prie protokolo). Arba dalyvauti ir balsuoti gali bendrijos nario atstovas pagal notarine tvarka patvirtintą įgaliojimą arba bendrijos nario atstovas pagal laisvos rašytinės formos balsavimo perleidimo sutartį (šiuo metu nėra reikalavimo tokią sutartį tvirtinti notarine tvarka). Kiti savininkai gali dalyvauti be balsavimo teisės, juos galima registruoti arba neregistruoti. Buto (patalpos) bendraturčiai gali nuspręsti pakeisti savo atstovą bendrijoje, laisvos rašytinės formos dokumentu pranešdami tai bendrijos pirmininkui. Reikia tasižvelgti ir į bendrijos įstatų nuostatas (gali būti skirtingos).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas