Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PAJAMŲ IR IŠLAIDŲ SĄMATA (BIUDŽETAS), PIRKIMAS / Bendrijos biudžetas - kas tai, kam jo reikia, kas ruošia ir kas tvirtina?

Kas ruošia, ir kas tvirtina bendrijos biudžetą?

Neredaguotas klausimas:
{quest_orig}
Klausimą uždavė: , 2021-02-09
Paskutinė redakcija: 2021-02-09
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos valdybos pareiga svarstyti ir teikti bendrijos narių visuotiniam susirinkimui tvirtinti bendrijos ūkinės veiklos metinius ir ilgalaikius planus, pajamų ir išlaidų sąmatas, finansinių ataskaitų rinkinius ir kiekvienų metų veiklos ataskaitą (žr. Bendrijų įstatymo 16 str.). Kai bendrijoje valdyba nerenkama, jos funkcijas vykdo bendrijos pirmininkas.

Kaip jau paminėta, šiuos siūlymus tvirtina bendrijos narių visuotinis susirinkimas. Yra atvejų, kai siūlomus sprendimus turi patvirtinti ir daugiau nei pusė savininkų, pavyzdžiui, pagal ilgalaikį planą numatomų rinkti kaupiamųjų lėšų tarifą. Įprastai bendrijos narių visuotinio (ataskaitinio) susirinkimo metu bendrijos nariai patvirtina praėjusių metų ataskaitas ir patvirtina kitų metų pajamų ir išlaidų sąmatą (biudžetą) bei kitus reikalingus sprendimus (pavyzdžiui, įgalioja valdybą priimti kai kuriuos sprendimus disponuojant tam tikromis lėšomis).

Šiame susirinkime bendrijos nariai gali patvirtinti ir ilgalaikį planą (dvejiems ir daugiau metų) arba šis sprendimas gali būti priimtas vėliau. Kol nėra patvirtintas ilgalaikis planas ir pagal jį apskaičiuotas kaupiamųjų lėšų tarifas, vis tiek privaloma kaupti lėšas pastato atnaujinimui - Vyriausybė yra patvirtinusi mažiausią kaupiamosiso įmokos dydį: daugiabučiams namams, kurių naudingas plotas iki 3000 kv.m – 0,05 Eur už kv. m, o kurių naudingas plotas 3000 kv.m ir daugiau – 0,03 Eur už kv. m.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas