Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Kokie teisės aktai reglamentuoja vadovaujantis proporcingumo principu, pagal savininkui priklausančio buto plotą, skirstyti bendruosius mokesčius, o ne visiems vienodo dydžio mokesčius?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, paaiškinkite prašau, kokios galimybės bendrijos butų savininkų į teisingą mokesčių paskirstymą pagal teisėtus butų plotus,o ne visiems butams priskaitomas vienodas sumas buto vienetui|? Kokie įstatymai reglamentuoja teisingumo principu skirstyti administravimo ir komunalinius mokesčius pagal savininkui priklausančio buto plotą?
Klausimą uždavė: Angėlė, 2021-12-27
Paskutinė redakcija: 2021-12-28
Reitingas:
(balsavo 0)

Civilinio kodekso 4.82 str:
3 dalis. "Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas".

7 dalis. "Buto ir kitų patalpų savininkui priklausanti bendrosios dalinės nuosavybės dalis yra lygi jam nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ploto ir gyvenamojo namo naudingojo ploto santykiui".

Civilinio kodekso 4.76 str. "Kiekvienas iš bendraturčių proporcingai savo daliai turi teisę į bendro daikto (turto) duodamas pajamas, atsako tretiesiems asmenims pagal prievoles, susijusias su bendru daiktu (turtu), taip pat privalo apmokėti išlaidas jam išlaikyti ir išsaugoti, mokesčiams, rinkliavoms ir kitoms įmokoms. Jeigu vienas iš bendraturčių nevykdo savo pareigos tvarkyti ir išlaikyti bendrą daiktą (turtą), tai kiti bendraturčiai turi teisę į nuostolių, kuriuos jie turėjo, atlyginimą".

Aukščiausiojo teismo 2009 11 27 išaiškinimas civilinės bylos Nr. 3k-7-515/2009 nutartyje.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas