Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Mirė daugiabučio namo buto savininkas, gyveno vienas ir deklaruotas vienas asmuo. Turi bendrijai skolą, dėl kurios dar nebuvo kreiptasi į teismą. Kur kreiptis dėl to? Kas bus paveldėtojai neaišku. Būsiu dėkinga už atsakymą.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena. Mirė daugiabučio namo buto savininkas, gyveno vienas ir deklaruotas vienas asmuo. Turi bendrijai skolą, dėl kurios dar nebuvo kreiptasi į teismą. Kur kreiptis dėl to? Kas bus paveldėtojai neaišku. Būsiu dėkinga už atsakymą
Klausimą uždavė: Bendrijos buhalterė, 2022-10-19
Paskutinė redakcija: 2022-10-20
Reitingas:
(balsavo 0)

Skolą turėtų perimti paveldėtojai, turbūt reikėtų palaukti, kol procesas įvyks.

Jeigu buto savininkas mirė ir jis neturi įpėdinių arba nė vienas iš įpėdinių palikimo nepriėmė, tuomet jo turtą (butą) paveldi valstybė ir gali jį parduoti.

Jeigu žinote, kad turtas besavininkis ir nėra perimamas, galėtumėte apie tokį atvejį pranešti VMI. Remdamasis VMI pareigūnų surinktais duomenimis, teismas gali priimti sprendimą dėl turto (besavininkio) perdavimo valstybei.

Jeigu buto savininkas mirė, o jo turto įpėdinis pradėjo valdyti tą turtą, bet dar nėra įsiregistravęs savo nuosavybės teisės, galite kreiptis į teismą prašydami nustatyti juridinį faktą, jog asmuo priėmė palikimą, pradėdamas jį faktiškai valdyti.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas