Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Mūsų name yra butas, kuris nuosavybės teise priklauso dviem savininkams (vyras ir žmona) ir abu savininkai yra bendrijos narių sąraše. Ar susirinkimo metu, priimant sprendimus, gali balsuoti abu buto savininkai (vyras ir žmona) ar tik vienas šio buto atstovas?

Neredaguotas klausimas:
Mūsų name yra butas, kur nuosavybės teise priklauso dviem savininkams (vyras ir žmona) ir abu savininkai yra bendrijos narių sąraše. Ar susirinkimo metu, priimant sprendimus, gali balsuoti abu buto savininkai (vyras ir žmona) ar tik vienas šio buto atstovas?
Klausimą uždavė: Eugenijus, 2022-05-13
Paskutinė redakcija: 2022-05-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Vienu unikaliu numeriu įregistruotą butą arba kitą patalpą pastate bendrijos veikloje atstovauja vienas asmuo.
Jeigu butas arba patalpa nuosavybės teise priklauso keliems bendraturčiams, jie turi susitarti, kuris vienas atstovaus juos bendrijoje, tas atstovas (vienas asmuo) įrašomas į bendrijos narių sąrašą.

Savo sprendimą (susitarimą) - kuris jų bus bendrijos narys, bendraturčiai gali pakeisti, apie tai jie turėtų raštu pranešti bendrijos pirmininkui (įteikti pasirašytą laisvos formos dokumentą), tuomet bendrijos pirmininkas turėtų pakeisti bendrijos nario asmens duomenis bendrijos narių sąraše (turėtų atnaujinti bendrijos narių sąrašą ir patvirtinti jį savo parašu).

Be keitimų bendrijos narių sąraše balsuoti bendrijos narių visuotiniame susirinkime vietoje bendrijos nario kitas asmuo (bendraturtis) gali tuomet, kai bendrijos narys ir tas kitas asmuo (bendraturtis) pasirašo laisvos formos balsavimo teisės perleidimo sutartį, nurodydami iki kada ta sutartis galioja (ne ilgiau kaip 10 metų). Pateikęs tokią sutartį susirinkimo organizatoriui balsavimo teisės įgyjėjas gali balsuoti vietoje susirinkime nedalyvaujančio bendrijos nario. Šios sutarties notarine tvarka tvirtinti nereikia. Bendrijos narių sąraše galėtų būti pažymėta pastaba, kad konkretų bendrijos narį pagal balsavimo teisės perleidimo sutartį gali atstovauti kitas asmuo. Pastaba: tokia sutartis netaikoma visų savininkų susirinkimuose, tik bendrijos narių visuotiniuose susirinkimuose.

Bendrijos narys taip pat gali parašyti notarine tvarka tvirtinamą įgaliojimą kitam asmeniui.

Papildoma pastaba: jeigu vienas asmuo name nuosavybės teise valdytų kelis butus ar kitas patalpas pastate, jis bendrijos narių visuotiniame susirinkime turėtų vieną balsą (tik visų savininkų susirinkimuose turėtų tiek balsų, kiek turi butų ar kitų patalpų). Jeigu bendraturčiai nuosavybės teise valdytų, pavyzdžiui, du butus pastate, vienas jų galėtų atstovauti vieną butą, kitas - kitą (du bendrijos nariai), bet galėtų abu butus atstovauti ir vienas bendraturtis (vienas bendrijos narys). 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas