Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Norime paklausti jūsų kaip mums bendrijos nariams toliau elgtis, kaip išsirinkti ar perrinkti pirmininką jei esamas pirmininkas atsisako sušaukti susirinkimą. Žinome, kad tokiu atveju susirinkimą gali sušaukti bendrijos valdyba kuri sudaryta iš trijų asmenų plius bendrijos pirmininkas. viso 4 žmonės. Tačiau vienas valdybos narys viską daro kaip liepia bendrijos pirmininkas todėl lieka tik du žmonės. O gal tie du žmonės gali sušaukti susirinkimą? Ir dar norime paklausti. Jei bendrijos pirmininko pasibaigusi trijų metų kadencija ar jis gali toliau sudarinėti sutartis su rangovais ir atstovauti bendrijai kaip bendrijos pirmininkas?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena. Mūsų name yra įsteigta bendrija. turime išsirinkę bendrijos pirmininką ir bendrijos valdybą trijų metų kadencijai, tačiau ši mėnesį, minėtas trijų metų kadencijos laikotarpis pasibaigė. Esamas bendrijos pirmininkas turi sušaukti bendrijos narių susirinkimą tam, kad būtų išrinktas naujas bendrijos pirmininkas ir bendrijos valdyba, tačiau esamas pirmininkas susirinkimo nesušaukia, su bendrijos nariais nebendrauja ir toliau vienašališkai priiminėja sprendimus, sudarinėja sutartis su rangovais ir vykdo visokius remonto darbus, apie kuriuos nieko nežino namo gyventojai. Norime paklausti jūsų kaip mums bendrijos nariams toliau elgtis, kaip išsirinkti ar perrinkti pirmininką jei esamas pirmininkas atsisako sušaukti susirinkimą. Žinome, kad tokiu atveju susirinkimą gali sušaukti bendrijos valdyba kuri sudaryta iš trijų asmenų plius bendrijos pirmininkas. viso 4 žmonės. Tačiau vienas valdybos narys viską daro kaip liepia bendrijos pirmininkas todėl lieka tik du žmonės. O gal tie du žmonės gali sušaukti susirinkimą? Ir dar norime paklausti. Jei bendrijos pirmininko pasibaigusi trijų metų kadencija ar jis gali toliau sudarinėti sutartis su rangovais ir atstovauti bendrijai kaip bendrijos pirmininkas?
Klausimą uždavė: Eugenijus, 2022-08-26
Paskutinė redakcija: 2022-08-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Pasibaigus kadencijai bendrijos pormininkas de jure netenka galių, bet kol jis įregistruotas Registrų centre, jam tenka tam tikros pareigos, taip pat ir pareiga sušaukti susirinkimą, kad būtų išrinktas naujas bendrijos pirmininkas. Jis turi perduoti bendrijos valdymą.

Kai valdyboje 4 nariai, sprendimai gali būti priimtine mažiau kaip 3 asmenų balsais, dviejų nepakanka.

Susirinkimą gali sušaukti ir daugiau nei ketvirtadalis bendrijos narių, žr. Bendrijų įstatymo 11 str. 1 dalį.

Atsakingos organizacijos prieš pasirašydamos sutartį patikrina, ar tas asmuo gali pasirašyti, ir labai dažnai būna, kad konsultacinės pagalbos kreipiamasi tuomet, kai, pavyzdžiui, su pirmininku, kurio kadencija pasibaigusi, sutarties nepasirašo elektros tiekėjai, bankas ar pan.

Galite informuoti paslaugų teikėjus, kad to asmens kadencija pasibaigusi, kad jis neturi teisės pasirašyti sutarčių bendrijos vardu. Galite apskųsti pirmininką savivaldybei, atliks patikrinimą ir įpareigos jį įvykdyti pareigas - sušaukti susirinkimą naujam pirmininkui išrinkti.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas