Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Patarkit, prašau, į ką reikia kreiptis, kad gaučiau atsakymą raštu dėl balsavimo teisės perleidimo sutarties teisėtumo. Įstatuose yra įrašyta tokia galimybė, tačiau pirmininkė nepripažįsta.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, Patarkit prašau, kur reikia kreiptis, kad gaučiau atsakymą raštu dėl balsavimo teisės perleidimo sutarties teisėtumo. Įstatuose yra įrašyta tokia galimybė, tačiau pirmininkė nepripažįsta. Dėkoju
Klausimą uždavė: Stasė, 2022-07-04
Paskutinė redakcija: 2022-07-04
Reitingas:
(balsavo 0)

Vadovaukitė Lietuvos Respublikos Civiliu kodeksu į jūsų bendrijos įstatais.
Pastabos:
bendrijos įstatus, prieš juos įregistruojant VĮ Registrų centre, tikrina nortaras ir patvirtina jų atitikimą teisės aktams (reiškia ir jūsų bendrijos įstatai atitinka);
bendrija - juridinis asmuo, balsavimo teisės perleidimo sutartys nenaudojamos visų savininkų susirinkimuose (balsuojnat raštu), tik bendrijos narių.

Civilinio kodekso 2.89 straipsnis. Balsavimo teisės perleidimas

1. Juridinio asmens dalyvis gali perleisti teisę balsuoti juridinio asmens dalyvių susirinkime kitiems asmenims ir nustatyti balsavimo teisės įgyvendinimo tvarką ir būdus.
2. Balsavimo teisės perleidimo sutartis įsigalioja nuo jos ir duomenų apie perleidžiamų balsų skaičių, perleidimo terminą, balsavimo teisės turėjimo pagrindą, juridinio asmens dalyvį, perleidžiantį balsavimo teisę, ir asmenį, įgaunantį balsavimo teisę, atskleidimo juridiniam asmeniui (tiek, kiek reikalauja juridinio asmens steigimo dokumentai, įstatymai ar nusistovėjusi juridinio asmens praktika).
3. Juridinis asmuo privalo balsavimo teises perleidžiančiam juridinio asmens dalyviui ir asmeniui, įgaunančiam balsavimo teisę, pranešti ir artimiausiame juridinio asmens dalyvių susirinkime paskelbti apie šio straipsnio 2 dalyje nurodytų dokumentų ir informacijos gavimą. Juridinio asmens pareigos, susijusios su juridinio asmens dalyvių susirinkimo sušaukimu, įgyvendinamos įgijusio balsavimo teises asmens atžvilgiu.
4. Balsavimo teisės perleidimo sutartis negali būti sudaryta ilgesniam nei dešimties metų terminui.
5. Balsavimo teisės perleidimo sutartimi gali būti perleidžiamos ir kitos juridinio asmens dalyvio turimos neturtinės teisės.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas