Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Vyras ir žmona yra buto bendrasavininkai ir bendrijos nariai. Kaip skaičiuojami jų balsai bendrijos narių susirinkime? 1 ar 2 balsai?

Neredaguotas klausimas:
Vyras ir žmona yra buto bendrasavininkai ir bendrijos nariai. Kaip skaičiuojami jų balsai bendrijos narių susirinkime? 1 ar 2 balsai?
Klausimą uždavė: Irena, 2022-06-21
Paskutinė redakcija: 2022-06-21
Reitingas:
(balsavo 0)

Vieno nekilnojamojo turto objekto (nesvarbu, ar tai butas, ar patalpa) bendraturčiai turi susitarti, kuris iš jų atstovaus juos bendrijoje ir tik vienas iš jų gali būti bendrijos nariu. Tik tas asmuo, kuris įrašytas į bendrijos narių sąrašą (gali būti įrašytas tik vienas asmuo) gali balsuoti bendrijos narių susirinkime, turėdamas vieną balsą.

Bendraturtis gali parašyti kitam bendraturčiui laisvos rašytinės formos balsavimo perleidimo sutartį, tuomet atstovauti bendrijos narį ir balsuoti galėtų ir tas balso teisės įgyjėjas, kai bendrijos narys pats nedalyvauja bendrijos narių susirinkime.

Bendraturčiai taip pat gali pakeisti savo sprendimą - raštu pranešti bendrijos pirmininkui, kad juos atstovaus ir bendrijos nariu nuo tam tikro laiko bus kitas bendraturtis.

Jeigu, pavyzdžiui, du bendraturčiai nuosavybės teise valdytų du nekilnojamojo turto objektus, jie galėtų nuspręsti, kad vienas jų atstovaus vieną objektą, kitas - kitą, tuomet abudu tapų bendrijos nariais.

Komentarai (1) 1-1
  1. marius

    2024-03-21, 21:58:55
    Laba, koks dokumentas reglamentuoja jog bendrijos nariu gali būti tik vienas bendraturtis? DNSB įstatyme ir įstatuose nėra nurodyta, tik pasakyta jog nuo įsteigimo visi sąvininkai tampa bendrijos nariais. Kur galima rasti išaiškinimą ar kitokią informaciją?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas