Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kas renka ir atšaukia bendrijos pirmininką iš pareigų

Rugsėjo 17 d. baigėsi bendrijos pirmininkės darbo sutartis. Žmogus neturintis įgaliojimų iki šiol disponuoja bendrijos lėšomis. Kodėl Jūs nereikalaujate dokumentų apie darbo sutarties nutraukimą (pasibaigė trejų metų kadencija).

Neredaguotas klausimas:
Rugsėjo 17 d. baigėsi bendrijos pirmininkės darbo sutartis. Žmogus neturintis įgaliojimų iki šiol disponuoja bendrijos lėšomis. Kodėl Jūs nereikalaujate dokumentų apie darbo sutarties nutraukimą (pasibaigė trejų metų kadencija).
Klausimą uždavė: Snieguolė, 2021-10-03
Paskutinė redakcija: 2021-10-04
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendradarbiaudamos organizacijos pirmiausiai vadovaujasi VĮ "Registrų centro" duomenimis. Kol asmuo įregistruotas kaip vadovas juridinių asmenų registre, tol jam tenka tam tikra civilinė atsakomybė (net ir tuomet, kai darbo sututartis yra nutraukta). Naujas bendrijos pirmininkas santykiuose su kitomis organizacijomis vadovu pripažįstamas tuomet, kai jis yra įregistruotas juridinių asmenų registre (pateikiamas elektroninis sertifikuotas išrašas). Būna atvejų, kai bendrijos narių susirinkimo sprendimą VĮ registrų centro teisininkai atmeta ir naujo bendrijos pirmininko dėl tam tikrų pažeidimų neįregistruoja.

Bendrijos pirmininką renka ir atšaukia iš pareigų bendrijos narių visuotinis susirinkimas. Susirinkimas priima sprendimus ir dėl bendrijos pirmininko darbo sutarties. Įpareigodamas tam tikrą asmenį pasirašyti su bendrijos pirmininku terminuotą darbo sutartį susirinikimas turėtų įpareigoti tą asmenį (arba kitą asmenį) pasirašyti ir bendrijos pirmininko terminuotos darbo sutarties pasibaigimo faktą ir įpareigoti jį perduoti informaciją apie sutarties pasibaigimo faktą buhalteriui. Savo bendrijos situaciją turėtumėte pasiaiškinti pirmiausiai su jūsų bendrijos pirmininku (geriausia raštu paprašyti paaiškinimo, turi atsakyti per 10 dienų).

Bendrijos pirmininkas (valdyba) privalėjo organizuoti naujo pirmininko išrinkimą iki buvusio pirmininko kadencijos pabaigos, net ir pasibaigus kadencijai bendrijos pirmininkas (valdyba) privalo šią pareigą įvykdyti. Jeigu bendrijos pirmininkas (valdyba) savo pareigų nevykdo, jį paraginti turėtų bendrijos nariai, jie (taip pat ir kiti savininkai) gali pateikti skundą savivaldybei dėl to, kad jų bendrijos pirmininkas nevykdo teisės aktų jam priskirtų pareigų, specialistai atliks tyrimą, įpareigos pirmininką pareigas įvykdyti (gali skirti ir administracinę nuobaudą). Taip pat valdyba arba daugiau nei ketvirtadalis bendrijos narių gali imtis iniciatyvos organizuoti naujo pirmininko išrinkimą, naująjį pirmininką įregistravus juridinių asmenų registre, jis galėtų perimti ir buhalterinės apskaitos valdymą.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas