Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BENDROJO NAUDOJIMO OBJEKTAI / Kodėl svarbu nustatyti bendrojo naudojimo objektus

Yra garažų bendrija, kurioje skolos yra tūkstantinės. Garažų pirmininkas nedaro 10 metų nei susirinkimų, nei renka mokesčius. Garažų bendrijai priklauso bendras garažas, kuriuo gali naudotis visi garažų savininkai (pasiremontuoti mašiną). Neseniai sužinau, kad bendras garažas parduotas, o už parduotą garažą pinigai dingę. Kaip galėjo tai įvykti, jei susirinkimai net nebuvo rengiami ir jokie balsavimai dėl bendro garažo pardavimo nebuvo svarstomi. Kokia turėtu būti seka, teismas ar pareiškimas policijai dėl bendro turto pasisavinimo.?

Neredaguotas klausimas:
Yra garazu bendrija, kurioje skolos yra tukstantines. Garazu pirmininkas nedaro 10 m nei susirinkimu nei renka mokescius. Garazu bendrijai priklauso bendras garazas kuriuo gali naudotis visi garazu savininkai (pasiremontuot masina). Nesenai suzinau, kad bendras garazas parduotas, o uz parduota garaza pinigai dinge. Kaip galejo tai ivykti, jei susirinkimai net nebuvo rengiami ir joki balsavimai del bendro garazo pardavimo nebuvo svarstomi. Kokia turetu buti seka, teismas ar pareiskimas policijai del bendro turto pasisavinimo.?
Klausimą uždavė: Romas, 2023-02-04
Paskutinė redakcija: 2023-02-06
Reitingas:
(balsavo 0)

Parduodant bendrojo naudojimo patalpą (beje, bendrojo naudojimo objektai turėtų būti surašyti bendrojo naudojimo objektų apraše) sutikimą turi patvirtinti jo bendrasavininkiai. Pirkimo - pardavimo sandorį tvirtinantis notartas turėtų pareikalauti tokio sprendimo (protokolo).
 
Bet galbūt jūs nežinote kokios nors informacijos ir netinkamai vertinate situaciją? Ar tas turtas tikrai buvo bendrojo naudojimo? Siūlytume pirmiausiai paklausti bendrijos pirmininko, kas ir kaip įvyko. Jeigu atsakymų negaunate, galbūt reikėtų kreiptis patarimo į advokatą, jis įsigilins įsituaciją ir pasakys, ar verta ginčytis teisme.

Pastaba. Turbūt jūsų bendrjos veiklą reikėtų atstatyti ir pradėti vykdyti tinkamai. Panašu, kad ir pirmininko kadencija gali būti pasibaigusi, nežinia, ar įstatai galiojantys, pats rašote, kad ir susirinkimai nevyksta ir t.t. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas