Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BENDROJO NAUDOJIMO OBJEKTAI / Kas tvirtina bendrojo naudojimo objektų aprašą

susijęs klausimas

Kas tvirtina bendrojo naudojimo objektų aprašą? (2021-02-04) komentarų: 0 peržiūrų: 382

Bendrojo naudojimo objektai surašomi į atskirą dokumentą, kurį turi patvirtinti bendrijos narių susirinkimas. Šis aprašas gali būti keičiamas. Aplinkos ministro įsakymu yra patvirtinta pavyzdinė "Dagiabučio gyvenamojo namo ar kitos paskirties pastato (pastatų) bendrojo naudojimo objektų aprašo" forma.
susijęs klausimas

Norėčiau pamatyti pastato bendro naudojimo objektų aprašą.Buvusio pirmininko teiktas neatitiko tikrovės. Kaip galima tiksliai paskirstyti įmokas bendro naudojimo turtui prižiūrėti, jeigu aprašas sudarytas netinkamai. Noriu matyti revizoriaus patikrinimo aktą už 2020 ir ankstenių metų veiklą.Esu įsitikinusi, kad išlaidos elektros instaliacijai ir apšvietimui bendro naudojimo patalpose paskirstytos netinkamai. Aš turiu savo atskirą įvadą ir įėjimą į butą, nei laiptinėmis nei rūsiais nesinaudoju, neturiu jokių raktų, nes bendrijos pirmininkas man jų nedavė, aiškindamas, kad bendrijos nariai sprendžia, kam naudotis bendromis patalpomis, matomai manęs tam laimingųjų skaičiui nepriskyrė. (2021-04-27) komentarų: 0 peržiūrų: 327

Bendrojo naudojimo aprašą tvirtina bendrijos narių visuotinis susirinkimas. Įprastai bendrija užsako, kad aprašą parengtų statybų specialistai, naudodamiesi Aplinkos ministro įsakymu patvirtinta pavyzdine "Dagiabučio gyvenamojo namo ar kitos paskirties pastato (pastatų) bendrojo naudojimo objektų aprašo" forma. Patikrinus, ar viskas atitinka esamą situaciją, aprašas tvirtinamas. Aprašas gali būti koreguojamas, pakeistą aprašą vėl turi patvirtinti bendrijos narių... (skaityti viską)