Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Ar gali dalyvauti bendrijos narių visuotiniame susirinkime ir jame balsuoti asmuo, dieną prieš susirinkimą tapęs bendrijos nariu?

Neredaguotas klausimas:
Ar gali dalyvauti visuotiniame narių susirinkime ir balsuoti, dieną prieš susirinkimą tapus nariu.
Klausimą uždavė: Giedrius, 2021-06-23
Paskutinė redakcija: 2021-08-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos narių visuotiniame susirinkime gali dalyvauti ir gali jame balsuoti visi bendrijos nariai. Bendrijos pirmininkas į susirinkimą turi atsinešti susirinkimo dieną aktualų bendrijos narių sąrašą - pagal jį skaičiuojamas kvorumas, šis sąrašas, patvirtintas bendrijos pirmininko parašu, pridedamas prie susirinkimo protokolo.

Įprastai bendrijos narys įtraukiamas į bendrijos narių sąrašą nedelsiant tą pačią dieną, kai pateikia prašymą bendrijos pirmininkui, bet reikėtų pasižiūrėti ir bendrijos įstatus, ar nėra nustatyta kokių individualių sąlygų dėl tapimo bendrijos nariu. Taigi, jeigu jokių papildomų sąlygų nėra, iš karto, kai asmuo pateikia bendrijos pirmininkui prašymą, bendrijos narių sąrašas turi būti atnaujintas (papildytas), tuo sąrašu turi būti vadovaujamasi bendrijos narių visuotiniame susirinkime, jame gali dalyvauti, taip pat ir balsuoti ir prieš dieną į bendriją įstoję asmenys.

P.S. Dažniau kyla klausimų, ar galima įstoti į bendriją susirinkimo metu, susirinkimui prasidėjus. Tam, kad būtų visiškai aišku, kartais net ir į bendrijos įstatus įrašoma, kad susurinkimo metu, po to, kai susirinkimo dalyviai patvirtina savo dalyvavimą pasirašydami dalyvių sąraše ir yra paskelbiamas dalyvių skaičius bei nustatomas kvorumas, prašymai nei dėl įstojimo, nei dėl išsojimo iš bendrijos nepriimami. Reikėtų vadovautis nuostata, kad nustatytas kvorumas visą laiką, kol vyksta susirinkimas, nesikeičia.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas