Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Ar gali ketvirtadalis bendrijos narių šaukti susirinkimą, kai į bendrijos pirmininką del sušaukimo nesikreipta.

Neredaguotas klausimas:
Ar gali ketvirtadalis bendrijos narių šaukti susirinkimą kai į bendrijos pirmininką del sušaukimo nesikreipė .Ačiū
Klausimą uždavė: Ignas, 2021-08-27
Paskutinė redakcija: 2021-08-30
Reitingas:
(balsavo 0)

Ne, apeidami bendrijos pirmininką (vadybą) bendrijos nariai patys negali šaukti bendrijos narių visuotinio susirinkimo. Pirmiau reikia įteikti bendrijos valdymo organui reikalavimą sušaukti susirinkimą pagal iniciatorių nurodytą darbotvarkę, o jeigu bendrijos pirmininkas (valdyba) per mėnesį to reikalavimo neįvykdytų, tada jau galima šaukti susirinkimą ir patiems. Plačiau apie tai skaitykite Bendrijų įstatymo 11 str. 1 dalyje.

Dar atkreipiame dėmesį į tai, kad ne ketviratdalis bendrijos narių turi teisę šaukti susirinkimą, bet daugiau nei ketvirtadalis.

PASTABA. Labai svarbu turėti aktualų bendrijos narių sąrašą (tam, kad būtų galima nustatyti, kiek yra ketvirtadalis), o šį sąrašą tvirtinti yra bendrijos pirmininko pareiga. Esant sudėtingoms situacijoms (būna įvairių skirtingų) verta pasitarti su specialistais konsultantais.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas