Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Organizuojamas bendrijos narių visuotinis susirinkimas, namas 22 butų, 8 butų savininkai išreiškė savo nuomonę nagrinėjamais klausimais raštu, nes susirinkime negalės dalyvauti, kiek bendrijos narių turi dalyvauti gyvai, kad susirinkimas būtų laikomas įvykusiu.

Neredaguotas klausimas:
Organizuojamas bendrijos visuotinis susirinkimas ,namas 22 butų, 8 butų savininkai išreiškė savo nuomonę nagrinėjamais klausimais raštu ,nes susirinkime negalės dalyvauti,kiek bendrijos narių turi dalyvauti gyvai,kad susirinkimas būtų užskaitytas įvykusiu
Klausimą uždavė: Gražina, 2022-04-20
Paskutinė redakcija: 2022-04-20
Reitingas:
(balsavo 0)

Savo nuomonę paskelbto susirinkimo darbotvarkės klausimais iš anksto raštu pareiškę bendrijos nariai laikomi dalyvavusiais susirinkime, jie pažymimi dalyvių sąraše, jų balsai įskaičiuojami priimant sprendimus susirinkime, tačiau šia galimybe naudotis galima tik tuomet, jeigu ji yra numatyta bendrijos įstatuose.

Problemų galėtų kilti, pavyzdžiui, jeigu iš anksto raštu nuomonę pareiškę bendrijos nariai nenurodytų (susilaikytų), už ką jie balsuoja renkant susirinkimo pirmininką, sekretorių ir balsus skaičiuosiantį asmenį, nes galėtų atsitikti taip, kad pritrūktų gyvai dalyvaujančių balsų tuos amenis išrinkti ir nebūtų nei kam balsus skaičiuoti, nei kam protokolą pasirašyti.

Primename, kad neišimtiniai sprendimai laikomi priimtais, kai už juos balsuoja daugiau nei pusė susirinkime dalyvaujančių bendrijos narių (įskaičiuojant ir iš anksto nuomonę raštu pareiškusiuosius). Dalyvių turi būti - daugiau nei pusė bendrijos narių.

Išimtys - sprendimai dėl įstatų keitimo, valdymo organų rinkimo, bendrijos likvidavimo, už juos (tam, kad būtų priimti) turi balsuoti daugiau nei 2/3 susirinkime dalyvaujančių bendrijos narių (įskaičiuojant ir iš anksto nuomonę raštu pareiškusiuosius).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas